Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

NABÍDKA PRÁCE

16.12.2014

Hledáme učitele odborného výcviku-skláře.
Bližší informace podá Bc.Jana Doubková
 

Celý článek »

MEZINÁRODNÍ JAZYKOVÝ CERTIFIKÁT PŘÍMO V NAŠÍ ŠKOLE

14.12.2014

Podpisem memoranda o spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek se naše škola stala partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek (www.elec.eu), které je akreditovaným poskytovatelem všech jazykových zkoušek CAMBRIDGE  ENGLISH a SPRACHDIPLOM  DEUTSCH.
Žáci naší školy se tak mohou připravit na zkoušky přímo ve škole a zkoušku mohou ve škole i složit.
Většina žáků se již zdarma otestovala.
Přihlásit se můžete a více informací získat u vyučující angličtiny Ing. Zapletalové, u vyučujících němčiny Ing. Frančíkové a Mgr. Bártové, nebo přímo u našeho partnera na rumburk@elec.eu.

Celý článek »

OHLASY NA PROJEKTOVÝ WORKSHOP

13.12.2014

Dobrý den,
ráda bych touto cestou poděkovala Vašim odborným učitelům, kteří dnes vedli workshop "Praktické vyučování jinak". Vzhledem k tomu, že se v naší třídě učí děti se speciálními vzdělávacími a výchovnými potřebami, je velmi náročné je zaujmout a práci s nimi dokončit.
Vaši učitelé projevili pedagogickou profesionalitu, velké pochopení a trpělivost, byli milí a zajistili nám perfektní zázemí, po celou dobu se plně věnovali dětem a umožnili nám nahlédnout do ateliérů školy. Obdivovali jsme výkresy a výrobky studentů a sami jsme si mohli vyzkoušet kresbu u malířských stojanů, skládání origami, práci v keramické dílně a nakonec opracování dřevěné kostky. Byli jsme velmi mile překvapeni, co jsme všechno pod vedením Vašich učitelů dokázali. Děkujeme za krásné dopoledne. :-)
Mgr. Ivana Valášková, třídní učitelka VIII.S,
ZŠ, PŠ a MŠ Moskevská 679, Česká Lípa.

Celý článek »

2.KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

09.12.2014

Studenti,
v lednu se uskuteční DRUHÉ kolo školní MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY.
Téma: ČÍSELNÉ OBRAZCE (studijní materiál se nachází na stránkách školy).
Termín: začátek ledna
Nejlepší řešitelé druhého kola dostanou věcné ceny (ze školní 3D tiskárny).
Všichni zúčastnění studenti dostanou malé matematické překvapení.
Letáček

Více informací v sekci Pro studenty-Soutěže-Matematika

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování