Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

INTEGRAČNÍ KURZ G1

29.09.2014

V pondělí 15. září 2014 jsme odjeli na integrační kurz, který byl určen pro nás, gymnazisty Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy v Novém Boru. Byli jsme ubytováni v hotelu Bellevue v Jetřichovicích. Odpoledne byl na programu výlet do Dolského mlýna, kde se natáčely různé pohádky jako například Pyšná princezna nebo Peklo s princeznou. Cesta lesem byla velmi příjemná a počasí nám přálo.
V úterý si .....

Celý článek »

PŘESPOLNÍ BĚH

28.09.2014

Ve středu 24.10. proběhl v České Lípě na Hůrce tradiční přespolní běh. Výsledky naleznete v příloze. Škoda jen, že jsme se zúčastnili pouze my. Což nám ovšem zajistilo postup do krajského kola prakticky "bez boje" :-)

Výsledky.

Celý článek »

COMENIUS

28.09.2014

Ve dnech 7.10.- 13.10.2014 navšíví naši školu zahraniční žáci a studenti spolu s doprovodem. Podrobnější informace, program, vyhlášená soutěž o nejlepší fotografii a další informace naleznete zde.

Celý článek »

CORNY

22.09.2014

Dne 17.9.2014 proběhl další ročník CORNY- Středoskolského poháru v atletice.
Výsledky-dívky
Výsledky-chlapci
Několik fotografií v celém článku.

 

Celý článek »

BLAHOPŘEJEME

15.09.2014

Cvikov, Polsko - Talentovaná dorostenka Andrea Kameníková ze Cvikova přivezla z města Bialystok (Polsko), kde se konal vrchol sezony MTBO (orientační závody na horských kolech), dva cenné medailové úspěchy.
Českolipský deník

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování