Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

BLAHOPŘEJEME

15.09.2014

Cvikov, Polsko - Talentovaná dorostenka Andrea Kameníková ze Cvikova přivezla z města Bialystok (Polsko), kde se konal vrchol sezony MTBO (orientační závody na horských kolech), dva cenné medailové úspěchy.
Českolipský deník

Celý článek »

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK SLAVNOSTNĚ ZAHÁJEN

08.09.2014

První školní den se na novoborské VOŠS a SŠ konalo slavnostní přivítání studentů prvních ročníků. Při této příležitosti se všichni pedagogové, žáci prvních ročníků i jejich rodiče sešli v sále novoborského městského divadla.
Pro přítomné ....
Sklo a keramika (napsali o nás)

Celý článek »

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

29.08.2014

Výsledky 2.kola přijímacích zkoušek do Vyšší odborné školy naleznete zde a výsledky 4.kola přijímacích zkoušek do oboru Uměleckořemeslné zpracování skla naleznete zde.

Celý článek »

SPORTOVNÍ DEN

28.08.2014

„V našich studentech je víc toho lepšího…“
Kdo si stěžuje na naši nezralou a nemotivovanou mládež a dává za pravdu názorům, které tvrdí, že ji prostě nic nezajímá, může litovat, že s námi nebyl na Sportovním dnu v areálu novoborského koupaliště dne 26. 6. 2014. Tento den se především soutěžilo, ale celá akce, které předcházela intenzivní příprava, měla....

Celý článek »

FOTOGRAFIE TŘÍD 2013-2014

27.08.2014

Jen škoda, že jich není všech 18 :-(

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování