Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

STEJNOPIS VYSVĚDČENÍ

23.07.2014

Stejnopis požadovaného dokladu

Škola vydá stejnopis vysvědčení na základě písemné žádosti osobě, jíž byl vydán prvopis, nebo jejímu zákonnému zástupci. Žádost předkládejte emailem na adresu: info@glassschool.cz. V žádosti uveďte rodné jméno a příjmení, rodné číslo, datum studia od…do…, studijní obor a telefonní kontakt.....

Celý článek »

HOLANDSKO

26.06.2014

Ke zhlédnutí fotogaalerie klikněte na "celý článek"

Celý článek »

soubor Příloha ke stažení


LOUTKOVÉ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI Z MŠ

25.06.2014

12.6. 2014 navštívilo naši školu asi osmdesát dětí z mateřských školek v Novém Boru, aby zhlédly loutkové představení, které si připravily studentky třetího ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky. Jednalo se o dvě pohádky:  Kašpárek a čerti a Princezna na hrášku. Marionetové loutky, vysoké asi 45 cm, vyrobily studentky samy v hodinách pracovního praktika. Samy také zrealizovaly celou divadelní výpravu, připravily průvodní vystoupení dvou pohádkových postav a představení doplnily písněmi s doprovodem hudebních nástrojů. Ozvučení celé akce se ochotně ujal pan Ing. Petr Fiala.
Premiéra se vydařila, soudě podle bezprostředních reakcí dětí, které živě odpovídaly na otázky pohádkových postav, i dobrých ohlasů od přítomných učitelek. Ještě jednou děkuji všem, kdo se na přípravě celé akce podíleli a těším se na příští rok, kdy se repertoár našeho divadla ještě rozšíří.
                                                                                             
Mgr. Milena Hedvíková

Celý článek »

SEJDEME SE NA CIBULCE

24.06.2014

Škola v pořadu TV Barrandov „Sejdeme se na Cibulce“ – od 40. minuty.
SEJDEME SE NA CIBULCE

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování