Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

INFORMACE O STIPENDIU

04.03.2015

Informace o stipendiu naleznete v příloze.

Celý článek »

soubor Příloha ke stažení


ZAOSTŘENO

23.03.2015

Dne 9. 3. 2015 se konala ve cvikovském Multifunkčním kulturním centru „Sever“ vernisáž výstavy Glassschool- Zaostřeno. Výstavu zahájila ředitelka školy PaedDr. Ilona Jindrová. V úvodu vernisáže vystoupil školní sbor Skleněnky. Výstava představuje průřez tvorbou studentů novoborské sklářské školy. Práce studentů VOŠ jsou zde zastoupeny skleněnými plastikami a lehaným sklem. Obor Design interiéru představil své studijní kresby a návrhové práce na téma dárková vinotéka a osvětlení s jejich praktickou realizací- vinotékami, vyrobenými z různých materiálů. Nechybí také plošná a prostorová tvorba studentů a studentek oborů Gymnázia a Předškolní a mimoškolní pedagogiky- studijní kresby, malba, grafika, keramika a loutky. Rozdílnost prací je dána různým zadáním dle oborů a také různými výtvarnými přístupy pedagogů, kteří práce studentů vedou. Hlavní invence patří samozřejmě samotným studentům, jejichž originálními nápady je výstava nesena.
Více fotografií zde.

Celý článek »

PODĚKOVÁNÍ NAŠÍ ŠKOLE

16.03.2015

Chtěla bych vyjádřit poděkování všem pedagogům a pracovníkům zdejší střední školy, kteří se věnovali našim žákům během projektu s názvem Praktické vyučování jinak! Projektový styl výuky se od klasické výuky liší. Příprava hodin je pro učitele mnohem náročnější, výsledek však odpovídá vynaloženému úsilí. Přínos projektového vyučování je dvojí: studenti řeší konkrétní úkoly, s nimiž se mohou setkat v praxi, a učí se práci v týmu.  Podstatnou součástí motivace žáka je fakt, že výsledky jeho práce budou prezentovány. Při klasickém vyučování se soustřeďujeme především na hodnocení intelektuálního výkonu žáka, při projektovém vyučování se však dostávají do popředí zájmu také jiné jeho kvality, jako je pracovitost, zručnost, aktivita, pozitivní přístup, schopnost spolupráce a efektivní komunikace, ekonomické myšlení, kreativita atd.

 Mgr. Kateřina Mašková, výchovný poradce

Celý článek »

PLES TŘÍDY G4

15.03.2015

Několik fotografií z letošního třetího a posledního maturitního plesu třídy G4.

Celý článek »

UČITELSKÉ NOVINY

10.03.2015

Napsali o nás v Učitelských novinách.

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování