Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

STÁLÁ EXPOZICE

15.04.2014

Několik fotografií ze slavnostního otevření stálé expozice naší školy.

Celý článek »

MLADÝ SHOW MODERÁTOR 2014

14.04.2014

28. března se tři studenti - designéři, Magdaléna Nešněrová (D1), Dominik Fišer (D3) a Marek Bertalan (D3) zúčastnili soutěže Mladý moderátor 2014 s hlavním tématem – SHOW!
Akce se konala v KD Crystal v České Lípě pod záštitou ZŠ Slovanka. Porota byla hvězdná (viz níže)! Dominik a Marek bojovali o titul v kategorii nejstarších, nepostoupili však do 2. a 3. disciplíny, Magdaléna šla dál a soutěž se jí podařilo vyhrát.
Atmosféra soutěže očima studentky....

Celý článek »

STUDENTSKÝ DESIGN 2014 PLZEŇ

14.04.2014

Ocenění novoborských studentů.
Ve dnech 2. a 3. dubna 2014 se konal na Soukromé střední uměleckoprůmyslové škole - Zámeček v Plzni odborný a metodický seminář Asociace středních uměleckých škol za účasti zástupců MŠMT a NÚOV.
Při této příležitosti byla vyhodnocena studentská soutěž STUDENTSKÝ DESIGN 2014.
Účastníky studentské soutěže byly všechny umělecké školy z České republiky, které se ve výuce zabývají současným designem v různých oborech.....
 

 

Celý článek »

TURECKO 2014

14.04.2014

17. až 21. března se konal další zájezd v rámci projektu Comenius. Po úspěšné norské výpravě se teď mělo letět až do vzdáleného Turecka. Je to tak už druhá mobilita, kdy měli naši žáci možnost poznat další kousek Světa a mnoho nových lidí a poznatků.
Zájezdu se účastnilo 5 dívek z třídy G3, vedeny učiteli – paní Karpovou, paní Macelovou a panem Janásem. Vše se opět velmi vydařilo, o čemž se můžete přesvědčit v následujícím článku.
Napsali o nás
 

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování