Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

SOUTĚŽ K EVROPSKÉMU DNI JAZYKŮ

16.10.2014

Studentky třetího ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika Eliška Kozáková a Kateřina Hrebeňáková získaly 1. místo ve výtvarné soutěži, ......

Celý článek »

GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ

13.10.2014

Exkurze do Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem se uskutečnila 2. 10. 2014 za účasti studentek třídy P2 a několika dalších studentek a studentů ze tříd P3, P4, D1 a D3.
Ve stálé expozici měli možnost zhlédnout unikátní výstavu děl Antonína Slavíčka, zakladatele české moderní krajinomalby.....

Celý článek »

STOLNÍ TENIS

09.10.2014

Blahopřejeme  chlapcům k 1. místu a dívkám ke 2.místu v okresním přeboru ve stoním tenise. Obě družstva si zajistila postup do krajského kola.

Celý článek »

INTEGRAČNÍ KURZ P1

09.10.2014

Dne 29. 9. 2014 odjela třída P1, kde jsou samá děvčata, na integrační kurz do Jetřichovic. Byl to náš první společný výlet, na kterém jsme se měly lépe poznat. Ubytovány jsme byly v hotelu Bellevue. Odpoledne jsme se vydaly....

Celý článek »

PODZIMNÍ HRÁTKY S HUDBOU

04.10.2014

Ve čtvrtek 25. 9. 2014 naši školu navštívila paní profesorka PhDr. Eva Jenčková, CSc. z Hradce Králové, aby našim studentkám představila nové metody v „muzicírování“ s dětmi předškolního věku. Hudební dílny s názvem Podzimní a zimní hrátky s hudbou se zúčastnili studenti 3. a 4. ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.
Vzdělávací akce....

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování