Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

JAK JSME HOSTILI NAŠE KAMARÁDY ZE VŠECH KOUTŮ EVROPY

24.10.2014

Druhý říjnový týden přinesl do novoborské střední školy veliký rozruch. Poté, co se zdejší studenti v rámci projektu Comenius podívali do Norska, Turecka a Holandska, čekalo je teď něco nového. Tentokráte se studenti z cizích zemí měli setkat právě v Česku a právě v Novém Boru. Přípravy panovaly již od začátku školního roku a v úterý 7. října finišovaly.

Celý článek »

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

23.10.2014

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2014 proběhnou na všech pracovištích školy (Wolkerova, Revoluční, Nemocniční ulice) "DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ".
Kromě prohlídky školy si mohou případní uchazeči vyzkoušet "talentové zkoušky nanečisto" pro obory Design interiéru a Uměleckořemeslné zpracování skla, přijímací zkoušky z tělesné výchovy, hudební výchovy a výtvarné výchovy pro obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.
Pro zájemce budou v dílnách v Revoluční ulici připraveny také tvůrčí WORKSHOPY.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Současně připravujeme na 21. 11. 2014 již tradiční
"SKLENĚNOU NOC OTEVŘENÝCH DVEŘÍ"

Celý článek »

SOUTĚŽ K EVROPSKÉMU DNI JAZYKŮ

16.10.2014

Studentky třetího ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika Eliška Kozáková a Kateřina Hrebeňáková získaly 1. místo ve výtvarné soutěži, ......

Celý článek »

GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ

13.10.2014

Exkurze do Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem se uskutečnila 2. 10. 2014 za účasti studentek třídy P2 a několika dalších studentek a studentů ze tříd P3, P4, D1 a D3.
Ve stálé expozici měli možnost zhlédnout unikátní výstavu děl Antonína Slavíčka, zakladatele české moderní krajinomalby.....

Celý článek »

STOLNÍ TENIS

09.10.2014

Blahopřejeme  chlapcům k 1. místu a dívkám ke 2.místu v okresním přeboru ve stoním tenise. Obě družstva si zajistila postup do krajského kola.

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování