Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola v Novém Boru

Sklářská škola v Novém Boru je jedinečná vzdělávací instituce s celorepublikovou působností a dlouholetou tradicí, která nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Od roku 2008 nabízí kromě nabídky sklářských oborů také studium všeobecného Gymnázia a ve školním roce 2011/2012 byly otevřeny další nové obory Design interiéru a Předškolní a mimoškolní pedagogika. Více informací o škole »

Historie školy

Snad žádná země na světě se nemůže pochlubit tak dlouhou a hlavně nepřerušovanou tradicí sklářství, jako právě české země.Vesnice Bor (Haida) byla založena mezi lety 1692 až 1705. V roce 1757 byl Bor povýšen na město. Od prvních let vzniku města Nový Bor to bylo právě sklářství, jež ovlivňovalo jeho vývoj. Více o historii školy »

POHÁREK A KANDRDÁSEK

01.03.2015

Mimořádný úspěch našich žáků v regionálním (severočeském) kole soutěže v divadelních monolozích a dialozích "Pohárek a Kandrdásek SČDO"

Výsledky účasti žáků SŠ N. Bor v regionálním (severočeském) kole soutěže v divadelních monolozích a dialozích "Pohárek a Kandrdásek SČDO" - Česká Lípa, Jiráskovo divadlo, 28. 2. 2015
Kandrdásek (děti a mládež do 18 let):
1. místo - Magdalena Nešněrová (monolog: H. Růžičková - Nervové lázně) a zároveň nominace do národního kola v Brandýse nad Labem (28. 3. 2015)
konzultoval: M. Kučaba

Celý článek »

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

28.02.2015

Soutěž v programování
19. 2. 2015 se konala na Střední průmyslové škole v České Lípě soutěž v programování, která se týkala tvorby webových stránek. Václav Halama získal 2. místo, Zdeněk Jandač 3. místo a Daniel Kobr 5.místo. Blahopřejeme!

Celý článek »

soubor Příloha ke stažení


ÚSPĚCH V RECITAČNÍ SOUTĚŽI "ČTVRTLÍSTEK"

24.02.2015

Úspěch v okresním kole recitační soutěže Čtvrtlístek 2015
Dne 17. února se konala v Děčíně recitační soutěž Čtvrtlístek 2015. Reprezentovali nás vítězové ze školního kola recitační soutěže – Magdaléna Nešněrová a Vilém Tichý. Tato přehlídka uměleckých textů je věnována památce herce a dabéra Rostislava Čtvrtlíka, který předčasně zemřel ve svých devětačtyřiceti letech.
Naši studenti vystoupili s prozaickým textem, oba následně postoupili do druhého kola soutěže a recitovali ještě básnický text. Hodnotila se interpretační úroveň recitátora, umělecká hodnota textu, celková úroveň a kultura projevu. Magdaléna Nešněrová porotu zaujala ve všech bodech natolik, že získala první místo.Celostátní kolo Čtvrtlístek 2015 se uskuteční 14. dubna v Děčíně. Magdaléně tímto přejeme nejen další úspěch, ale také další radostné zážitky z uměleckého projevu!

Celý článek »

soubor Příloha ke stažení


ÚSPĚCH V OKRESNÍM KOLE OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

19.02.2015


13. ledna proběhlo v českolipském Libertinu okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu zde skvěle reprezentovali Jan Kubelka a Mirka Jonášová. Honza získal 3. místo, které mu umožňuje postup do krajského kola. Mirka se umístila na 4. místě. Oběma studentům gratulujeme a Honzovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Celý článek »

Archiv zpráv…


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování