28-58-H/01 Sklář-výrobce a zušlechťovatel skla

3-letý učební obor zakončený učňovskou zkouškou a ziskem výučního listu

Charakteristika oboru:
Sklářská škola v Novém Boru jako jedinečná vzdělávací instituce nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Absolventi učebních oborů sklářské školy díky svému širšímu praktickému zaměření na rukodělnou řemeslnou zručnost získávají uplatnění ve sklářských firmách a ateliérech. Během studia žáci poznají klasické i moderní techniky výroby a zpracování skla – malování, rytí, broušení, umělecké sklenářství, hutní tvarování, fusing, lehání skla, výrobu dřevěných forem či obsluhu sklářských strojů na výrobu užitkového skla. Po letech hospodářské recese přichází nyní znovu doba, kdy je
o sklářské řemeslníky velký zájem ze strany podnikatelů, a to již v době jejich studia. Část odborného výcviku tak mohou žáci strávit u svých budoucích zaměstnavatelů s příslibem zaměstnání
po ukončení studia.

Rámcový vzdělávací program
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí na sekretariátu školy.
Učební plán
Přihláška ke studiu (požadujeme lékařskou prohlídku)

Zaměření: Sklář, Formař, Hranař, Rytec, Kulič, Malíř skla, Strojník sklářských zařízení

Videa jednotlivých zaměření

Sklář
Formař
Hranař
Rytec
Kulič
Malíř skla

ÚSPĚCH ABSOLVENTEK NAŠÍ ŠKOLY

27.06.2018

Úspěch absolventek naší školy

V loňském roce získaly studentky našeho gymnázia V. Antošová a V. Maderová 1. místo v krajském kole Středoškolské odborné činnosti. Tématem jejich práce byl život a dílo novoborského rodáka a básníka J. J. Kaliny. Letos si tuto práci vyžádala Krajská knihovna v Liberci.  Monografii zapůjčuje všem zájemcům o osobnost J. J. Kaliny. Autorky, letošní maturantky, si velmi váží zájmu knihovny i veřejnosti o jejich práci.

PaedDr.Helena Studecká

Celý článek »

VÝTVARNÝ KURZ - JIŘETÍN

25.06.2018

V Jiřetíně pod Jedlovou se uskutečnil druhý výtvarný kurz pedagogické školy. Studentky třídy P2 se ve skupinách střídavě věnovaly práci v plenéru, land-artu a body-artu. Nechyběl ani večerní táborák a závěrečný výstup na Jedlovou. Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravách a zdárném průběhu akce. S další skupinou se do Jiřetína těšíme již na začátku příštího školního roku.
Mgr. M. Hedvíková

Celý článek »

MLADÍ AMERIČANÉ V NAŠÍ ŠKOLE

22.06.2018

Mladí Američané z Houstonu přijeli do sklářské školy v Novém Boru

Do sklářské školy v Nového Boru přijela v neděli 27. května skupina osmi studentů z USA, kteří do 1. června 2018 absolvovali pracovní sklářský workshop. Ten zajišťovala společně nadace AMAVET, sklářská škola a Harmony School of Fine Arts and Technology z Houstonu. Tento workshop navázal na předchozí pracovní sklářské workshopy amerických studentů a pravidelně se opakuje, protože zájem cizinců o studium na sklářské škole v Novém Boru neustále roste. Výukový program byl zaměřen na technologii výroby vitráží, malbu skla, rytí skla na broušení kuličské a na broušení hranařské. Kurzy vedli zkušení čeští učitelé odborného výcviku. Vedle pracovního programu ve škole američtí studenti absolvovali celou řadu exkurzí. Navštívili například také sklárnu AJETO, Sklářská muzea v Novém Boru a Kamenickém Šenově. Bohatý program vzbudil v amerických studentech nadšení a byli také velmi spokojení s množstvím a úrovní odborných znalostí, které získali v samotném kurzu. Ocenili zejména vynikající úroveň českého odborného sklářského školství.

Pavel Tille
Manažer vnějších vztahů VOŠS a SŠ Nový Bor

Celý článek »

ZAHRANIČNÍ STUDENTI

22.06.2018

Zahraniční studenti z Massachusetts College of Art and Design na VOŠS a SŠ Nový Bor
O stáže, výtvarné, sklářské kurzy a workshopy je na  novoborské sklářské škole ze stran cizinců velký zájem. V současné době nás navštívilo 13 studentů z Massachusetts College of Art and Design, konkrétně ze třídy zabývající se 3D uměním a sklem. Jednalo se o

Celý článek »

Archiv zpráv…
Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace - idatabaze.czVyšší odborné školy, VOŠ - idatabaze.cz


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování