28-58-H/01 Sklář-výrobce a zušlechťovatel skla

3-letý učební obor zakončený učňovskou zkouškou a ziskem výučního listu

Charakteristika oboru:
Sklářská škola v Novém Boru jako jedinečná vzdělávací instituce nabízí kompletní vzdělávání od učebních oborů až po vyšší odbornou školu v rámci jedné školy. Absolventi učebních oborů sklářské školy díky svému širšímu praktickému zaměření na rukodělnou řemeslnou zručnost získávají uplatnění ve sklářských firmách a ateliérech. Během studia žáci poznají klasické i moderní techniky výroby a zpracování skla – malování, rytí, broušení, umělecké sklenářství, hutní tvarování, fusing, lehání skla, výrobu dřevěných forem či obsluhu sklářských strojů na výrobu užitkového skla. Po letech hospodářské recese přichází nyní znovu doba, kdy je
o sklářské řemeslníky velký zájem ze strany podnikatelů, a to již v době jejich studia. Část odborného výcviku tak mohou žáci strávit u svých budoucích zaměstnavatelů s příslibem zaměstnání
po ukončení studia.

Rámcový vzdělávací program
Školní vzdělávací program je k nahlédnutí na sekretariátu školy.
Učební plán
Přihláška ke studiu (požadujeme lékařskou prohlídku)

Zaměření: Sklář, Formař, Hranař, Rytec, Kulič, Malíř skla, Strojník sklářských zařízení

Videa jednotlivých zaměření

Sklář
Formař
Hranař
Rytec
Kulič
Malíř skla

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

14.01.2019

V letošním školním roce proběhl v naší škole již 45. ročník Olympiády v českém jazyce. Studenti měli nejdříve za úkol zpracovat teoretickou část, která se týkala jejich jazykových znalostí, dalším úkolem  bylo napsat slohový útvar na téma: Stojím tu už celá staletí. První tři místa získaly studentky oboru Gymnázium, a to Daniela Horynová (1. místo), Natálie Knytlová (2. místo), Natálie Janásová, Pavla Svobodová a Natálie Veselá (tyto tři studentky se dělí o 3. místo). Studenti dalších oborů naší střední školy se sice neumístili do třetího místa, ale i přesto uvádíme jména nejúspěšnějších z nich. V oboru Design interiéru se na prvních třech místech umístily Barbora Šmolová, Sofie Čeňková a Kateřina Marková. Obor Předškolní a mimoškolní pedagogiku nejlépe reprezentovala Eliška Danielová. Na dalších místech se umístily studentky Lucie Grosmanová a Barbora Čechová. Všem úspěšným studentkám gratulujeme a Daniele Horynové a Natálii Knytlové přejeme hodně úspěchů v okresním kole olympiády.

PaedDr. H. Studecká, Mgr. B. Kulíková  - VOŠS a SŠ Nový Bor

Celý článek »

MASTER OF CRYSTAL

10.01.2019

SOUTĚŽ MASTER of CRYSTAL věnována šperku na téma THAT´S ME
Společnost PRECIOSA, a. s. ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a za podpory České sklářské společnosti vyhlašuje již 12. ročník této soutěže.
informace na:
www.masterofcrystal.com

www.facebook.com/masterofcrystal/

Celý článek »

VÝSLEDKY 1.KOLA PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

09.01.2019

Do oborů Design interiéru a Uměleckořemeslného zpracování skla:

Dle zákona č. 561/2004 Sb.:
-ředitel školy zašle zletilému uchazeči nebo zákonnému zástupci nezletilého uchazeče sdělení o výsledku talentové zkoušky nejpozději do 20. 1. 2019
-seznam přijatých uchazečů  bude zveřejněn 5. 2. 2019

Celý článek »

LYŽUJEME

09.01.2019

V tomto týdnu probíhá první ze dvou lyžařských kurzů a sice kurz třídy P1.
Všichni jsou živí a zdraví a hlavně LYŽUJE SE. Na Tanvaldském Špičáku.

Celý článek »

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 18.1.2019

28.12.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 18.1.2019 OD 9,00 - 17,00 HODIN.

Podrobnosti v celém článku.

Celý článek »

Archiv zpráv…
Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace - idatabaze.czVyšší odborné školy, VOŠ - idatabaze.cz


Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola
Nový Bor, Wolkerova 316, příspěvková organizace

email: info@glassschool.cz
web: www.glassschool.cz

Původní web | Stravování